VRF SİSTEMLER


Yeni nesil KXZ Serisi VRF Klimalar tüm iklimlendirme ihtiyaçlarınız için en iyi çözümü sağlar.

KX VRF serisi tüm ticari uygulamalar için yüksek soğutma/ısıtma performansı sunar.

“Micro seri” VRF klimalar küçük ofisler, mağazalar ve konut uygulamaları için ideal çözüm sağlamaktadır.

Sektörün önde gelen kompakt tasarımı ile yüksek enerji verimliliği ve güvenirlik.

KXZ ile 3’lü dış ünite kombinasyonunda 60 HP imkanı. Ayrıca, Hi-COP serisinin eklenmesiyle kurulum seçenekleri büyük oranda artırılmıştır.

Dış Üniteler

İç Üniteler

KXZ serisi 17 ayrı tip ve 92 ayrı model iç ünite seçeneği ile geniş bir iç ünite yelpazesine sahiptir. 1.5 kW soğutma kapasitesine sahip yeni iç üniteler ile mimari beklentiler en uygun şekilde karşılanır.

4 Yöne Üflemeli Kaset Tipi FDT

Bağımsız Kanal Kontrol Sistemi

Oda sıcaklığı koşullarına bağlı olarak, dört yöne hava akışı bağımsız kanatlarla tercih edilen şekilde kontrol edilebilir. Bağımsız kanat kontrolü kurulum yapıldıktan sonra bile yapılabilir, etki alanı öncekinden daha geniş hale getirilebilir.

Yeni ileri teknoloji ile hava akışı dizaynı optimizasyon sayesinde yeterli ve homojen hava akışı sağlanmıştır.

En ince dizayn

Yeni tasarımı sayesinde ısı eşanjoru 2 parcadan 1 parca haline getirildi ve iç ünite yüksekliği büyük ölçüde düşürüldü.Bunun dışında DC fan motorlarının FDT modellerine uygulanmasıyla, en yüksek düzeyde enerji verimliliği, ağırlığında düşüş ve kayda
değer kompakt tasarım gercekleştirildi.

Kanat Kontrol Sistemi

Kanat pozisyonu secimi mümkün. Kanatlar değişik acılarda ayarlanabilir.

*RCH-E3 kumanda ile kanat kontrol özelliği kullanılamaz.

2 Yöne Üflemeli Kaset Tipi

FDTW

Bağımsız kanat kontrol sistemi

4 Farklı pozisyonda bağımsız kanatcık kontrolü yapılarak odanın her noktasında homojen hava dağılımı ile tam sıcaklık kontrolü sağlanır.

Bakım Kolaylığı

Drenaj tavasını yerinden çıkartmadan kirlilik durumu rahatlıkla gözlenir.

750mm drenaj pompası

Tavan yuzeyinden 750mm yukarıya kadar drenaj suyunu atabilen drenaj pompası ile cevre şartlarından bağımsız kurulum imkanı sunulur.

Tek Yöne Üflemeli Kaset Tipi

FDTS

Model No.

FDTS45KXE6F

FDTS71KXE6F

Bağımsız kanatçık kontrol sistemi

Özel dizayn iki kanatcık farklı pozisyonlara ayrılabilir.

600mm drenaj pompası

Tavan yuzeyinden 600mm yukarıya kadar drenaj suyunu atabilen drenaj pompası ile

cevre şartlarından bağımsız kurulum imkanı sunulur.

Kompakt dizayn

Özel dizayn boyutları ile (G:1,150 x D: 564mm) 1200 x 600 karolajlı asma tavanlara montaj imkanı. Sektordeki en ince (220mm) ve hafif(27 / 28 kg) yapı.

Kanal Tipi – Yüksek Statik Basınçlı

FDU

Otomatik Cihaz Dışı Statik Basınç (E.S.P.) Kotrolü

Kablolu kumanda uzerinden cihaz dışı statik basınc manuel ayarlanabilir. İç ünite fanı ayar değerine karşılık gelen debi / basınc dengesini sabit tutar. İstenildiğinde nominal debiye göre basınç değeri otomatik ayarlanabilir.

Standart set 80 – 150 Pa’ dır. 10 – 200 Pa arası set edilmek istendiğinde SW8 – 4 anahtarı on yapılır.

E.S.P Butonu

Cihaz dışı statik basınc kablolu kumanda üzerinden ayarlanabilir

İnce Dizayn

Ağırlıktaki Azalma

Ses seviyelerinde Azalma

Kanal Tipi – Orta Statik Basınçlı

FDUM

Otomatik cihaz dışı statik basınç kontrolü

• Kanal dizaynı basitleşmiştir.

• Kullanılan DC motorun otomatik ayarı ile en optimum hava debisi sağlanmaktadır.

• Dış statik basınc ayar aralığı.

• İc unite, cihaz dışı statik basınctaki değişimleri algılayarak otomatik olarak hava debisini sabit tutar.

Servis alanlarında iyileştirme

• Fan kısımları (motor ve kanatlar) unitenin sağ tarafından rahatlıkla dışarıya alınabilir.

• Sağdan veya alttan uniteye mudahele edilebilir.

İnce Dizayn

• Tüm FDUM modellerinin yüksekliği 280 mm dir.

Kasetli Döşeme Tipi -2 Yönlü

FDFW

Sofistike Dizayn

Şık beyaz renkli modern tasarıma sahip yarı duz on paneli ile ceşitli turdeki odalara uyum sağlar ve rahatlatan bir atmosfer yaratır. Duvar veya doşeme tipi olarak montaj seceneği mumkundur.

Sessiz Çalışma

Optimum dengede hava cıkış yonleri ve yeterli hava debisi ile ses seviyesi minimuma inmiştir.’ Soğutmada FDFW28KXE6F modelindeki ses seviyesi sadece 30db(A)‘dir.

Kanat Kontrol Sistemi

Kanat pozisyonu secimi mumkundur. Kanatlar değişik acılarda ayarlanabilir

*RCH-E3 kumanda ile kanat kontrol ozelliği kullanılamaz

Kullanım Kolaylığı

Alttan ve ustten ufleme veya sedece ustten ufleme seceneği panel uzerinden secilebilir. Daha ileri bir kontrol uzaktan kumanda ile ayarlanabilir.

(Kablosuz kumanda kullanılması durumunda)

VRF DX Klima Santrali Sistemleri

• Geniş kapasite secim aralığı ile tum projelere uygun cozumler

• Inverter kompresor yapısına sahip dış unitelerle sekronize calışma imkanı

• Kablolu kumanda ile kolay kontrol

• Besleme havası sıcaklığı veya geri donuş havası sıcaklığı kontrolu

• Free-cooling kontrolu

• Kademeli eevkit kontrolu ile geciş mevsimlerinde kesintisiz konfor

• Ana kontrol kartı ile tek santralde 896kW (320 Hp) kapasiteye kadar hassas kontrol

Kontrol Sistemleri

Kontrol Sistemi Superlink II

Montajı kolay ve modern bir tasarıma sahip Superlink II kontrol sistemi ile bina sahiplerine ve işletmecilere geniş bir kontrol ve işletme imkanı sunmaktadır. Bununla birlikte montaj ekiplerine ve servis muhendislerine calışma ve servis bakım konularında yardımcı olmaktadır. Superlink II kontrol sistemi non-polar iki kablolu bir sistemin kullanımı ile elektrik tesisatı ile ilgili detaylarda kolaylık sağlamaktadır. (Kurulum maliyetinin duşurulmesi, kablo şaft alanının daraltılması v.b.)

Superlink II geliştirilmiş , yuksek hızlı veri aktarma sistemi ile 128 ic unite ve 32 dış uniteyi ağ olarak birbirine bağlar. Buyuk binalardan kucuk olanlara kadar, ceşitli amac ve uygulama ihtiyaclarını karşılayan, yeni veya eski bina işletim sistemlerine adapte edilebilen bir kontrol sistemidir.MHI split klima sistemleri de SC-ADNA-E kullanımı ile Superlink II ağına entegre edilebilmektedir.

Q-TON HEAT PUMP SICAK SU ÜRETİCİSİ

Normal Heat Pump cihazları sadece 55°C sıcak su değerlerine kadar ulaşılabilirken “Q-Ton”, dünyanın ilk Rotary ve Scroll kompresörlerinin kombinasyonu ve CO² akışkan kullanımı ile 90°C ’ye kadar sıcak su üretebiliyor. Heat Pump ünitesi, 2011 yılında, Japon Klima Mühendisleri Derneği (JSRAE) tarafından “En iyi Teknoloji Ödülü” ve Japon Enerji Tasarruf Merkezi (ECCJ) tarafından “Enerji Verimlilik ve Tasarrufu Ürün Birincilik Ödülü” aldı.

“Q-Ton” sadece elektrik enerjisi kullanmakta ve hiçbir fosil yakıta ihtiyaç duymamakta. Bu sayede sıcak su üretim maliyetlerinde klasik sistemlere göre % 45-75 arası tasarruf sağlıyor.

-25°C dış ortam sıcaklığında dahi 90°C sıcak su temin edebiliyor. Modüler yapı sayesinde 30 kWh kapasitesindeki 16 adet cihaz seri bağlanarak 480 kWh kapasiteye ulaşırken, günlük 100.000 litre sıcak su üretimine imkan sağlıyor.

DX KLİMA SANTRALİ

DX klima santrali kısaca; insan yoğunluğu ve iç ortam hava kalitesi şartlarına bağlı olarak istenen taze hava ihtiyacını ve ortamın ısıtılıp soğutulmasını sağlayan havanın VRF dış üniteleri ve ısı bataryasından geçtikten sonra bina içinde kanallar vasıtasıyla taşınarak ortama üfleyen cihazlardır.

Klasik sistemlerde ortama üflenen bu sıcak veya soğuk hava için kışın kazan ve yazın ise su soğutma gruplarına, pompalar, vanalar ihtiyaç duyulurken DX klima santralleri ek bir aksesuara ihtiyaç duymadan iklimlendirme yapabilirler. (ısıtma, soğutma, havalandırma)

DX klima santrallerinin en büyük avantajı ısı transferini soğutucu akışkan vasıtasıyla DX bataryada havaya doğrudan yapılması enerji ve ısı kaybını minimum seviyeye indirmiş olmasıdır. Sistemin enerji verimi karşılaştırmasında ilk yatırım ve işletme maliyetinin işletme için düşük seviyede olması ısı yalıtım elemanlarının seçiminde ve işletme sırasında enerji tasarrufu bakımından en uygun çözümü veren sistem olarak karşımıza çıkmaktadır.

Isıtma ve soğutma işlemleri için VRF dış ünitesine bağlı kalınarak yapılıp ilave aksesuara gerek duyulmaması görüntü ve gürültü kirliliğini ortadan kaldırır. DX klima santralli sistemde tek bir santralde 900 kW kapasite bağlanarak ve on binlerce m2 alanın ısıtma ve soğutma işlemi gerçekleştirebilir.

En çok sorulan sorulardan birisi olarak, kışın düşük sıcaklıklarda ısıtmanın durması ihtimaline karşı kullanılan elektrikli veya sulu tip ilave ön ısıtıcılarla da donma ihtimali bu sistemde ortadan kaldırılmıştır.

DX klima santralinin su kazanındaki çelik borular pompa vb. parçalara yüklediği yük diğer klimalara kıyasla en aza indirilmiş ve yok denecek kadar azdır. DX klima santrali dış ortama uyum sağlaması dolayısıyla bu tür klima çözümü için herhangi bir kapalı alana ihtiyaç yoktur. Her türlü dış ortama uyum sağlayabilir ve kolayca montaj edilebilir. En güzel özelliği ise tamamen temiz hava kullanması ve ortama gönderilen havayı filtreleyerek en iyi temiz şekilde üflemesidir. Bu özellikleri ve avantajları göz önüne alındığı zaman modelleri ve iklimlendirme sistemleri arasında en göze çarpan ve kullanılması en verimli sistemlerin başında gelir.

Bu kadar büyük ve çok amaçlı kullanılabilen bu santralin çalışırken çıkarttığı ses sizi korkutmasın çünkü bu sistem son derece sessiz bir şekilde çalışmaktadır.

Bir işletme veya kuruluş için en önemli etken fiyat performans arasındaki ilişkidir. Bu sistemde en iyi fiyata en yüksek performans hedeflenmiştir. Bu sistemin diğer modellere nazaran bakım ve onarımı gayet kolay ve basittir. Temizlik işlemi ise gerekli önlemler alındığı zaman (başlamadan santral elektriği kesilmeli ) gayet kolay bir şekilde yapılabilmektedir.